Dużym atutem naszej placówki jest kompleksowe leczenie dzieci zskoliozami,gdzie  na miejscu przygotowujemy gorset ortopedyczny . Spersonalizowane zaopatrzenie ortopedyczne poprawia skuteczność leczenia skoliozy. Leczenie dziecka z dużą skoliozą zwykle zaczyna się od indywidualnie wykonanego gorsetu ortopedycznego typu CHENEAU. Gorset wykonywany jest na zlecenie – wniosek refundowany przez NFZ. Proces tworzenia zaczyna się od poboru miary na pacjencie. Początkowo wykonuje się ściśle dopasowany do tułowia  negatyw gipsowy. Na podstawie korpusu gipsowego wykonuje się odlew z gipsu (czyli pozytyw). Dopiero na tej podstawie modeluje się gorset z tworzywa sztucznego uwzględniając konieczne aspekty terapeutyczne. Po tym okresie następuje druga przymiarka gorsetu. Wówczas gorset z tworzywa sztucznego dopasowany jest do ciała dziecka z dużą dokładnością.

Najtrudniejszym elementem tworzenia gorsetu jest umiejętność przestrzennego wyobrażenia należnej korekcji. Dlatego tak ważne jest wieloletnie doświadczenie naszego zespołu specjalistów. Gorset ortopedyczny po odpowiednim wykonaniu jest noszony  przez dziecko  miesiąc, po czym wg zaleceń lekarskich dopasowywane są peloty korygujące. Po miesiącu noszenia gorsetu następuje precyzyjne wklejenie  pelot korygujących garb żebrowy. Następnie co 3 miesiące dziecko leczone gorsetem powinno odbyć kontrolę lekarską.

 

 

Wkładki ortopedyczne i obuwie rehabilitacyjne są wykonywane na podstawie komputerowego badania stóp pacjentów. Posiadamy labolatorium postawy, wyposażone w komputerowy podoskop oraz wideografię. Urządzenia te umożliwiają obiektywną ocenę postawy dziecka i dorosłych. Obrazują funkcjonalną biomechanikę stopy. Dzięki temu możemy ocenić statykę ciała pacjenta oraz precyzyjnie dopasować zaopatrzenie ortopedyczne.

Wkładki korytkowe doskonale się sprawdzają w korygowaniu płaskostopia i koślawości pięt, osadzają stopę w specjalnym korytku dzięki swej ergonomicznej budowie.

 

 

W naszej pracowni posiadamy w sprzedaży również wkładki ortopedyczne oraz obuwie konfekcyjne dla dzieci np.  na stopy płasko koślawe.  Buty profilaktyczne wykonane ze skóry licowej, skóry naturalnej zamszowej oraz z wysokogatunkowej tkaniny z elastyczną podeszwą, z obcasem Thomasa oraz usztywnieniem sięgającym ponad kostkę. Buty te przystosowane, są do wkładek ortopedycznych.