January 16, 2024

SZKOLENIE 11.01.2024r. Metoda leczenia skolioz idiopatycznych u dzieci i młodzieży z wykorzystaniem INNOWACYJNEGO URZĄDZENIA „GraviSpine”

Dnia 11.01.2024r.w naszej placówce ORL Troniny w Kłobucku odbyło się szkolenie zespołu Kliniki Rehabilitacji Katedry Ortopedii i Rehabilitacji Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie. Celem szkolenia była metoda leczenia skolioz idiopatycznych u dzieci i młodzieży z wykorzystaniem INNOWACYJNEGO URZĄDZENIA „GraviSpine” autorstwa dr n. med. Marka Kluszczyńskiego adiunkta Collegium Medicum UJD.Szkolenie obejmowało część teoretyczną(wykład) i praktyczną(ćwiczenia) oraz odbyło się w ramach porozumienia zawartego z Uniwersytetem Jana Długosza w Częstochowie na realizację badań w ramach projektu pt.: „Rozwój kompleksowego programu profilaktyki i leczenia wad postawy u dzieci i młodzieży z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń do diagnostyki i leczenia wad postawy”.

Przypomnijmy, że GraviSpine powstał na bazie wiedzy teoretycznej i praktycznej autora, zdobytej w trakcie 25 letniej praktyki lekarskiej w leczeniu kilku tysięcy dzieci ze skoliozą.

Urządzenie  Grawitacyjny Korektor Skolioz (GraviSpine) zostało zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów biobójczych w Warszawie i zostało dopuszczone do sprzedaży w 2021 r. Obecnie urządzenie znajduje się w kilku ośrodkach w Polsce oraz Słowacji i Grecji, oraz realizowana jest terapia skolioz idiopatycznych z wykorzystaniem GraviSpine.

Leave a comment