Sekcja FAQ to miejsce, gdzie na pytania pacjentów odpowiadają lekarze i specjaliści. Sprawdź, być może znajdziesz tu wyjaśnienie swoich problemów i wątpliwości.

Rozebrać dziecko do bielizny i obejrzeć w postawie stojącej z przodu, tyłu i boku.

Jeśli stwierdzimy :

 1.  różnicę w wielkości katów talii,
 2. znaczną różnicę w poziomie kątów łopatek lub barków,
 3. koślawe ustawienie kolan, obu lub jednego,
 4. zapadniętą, bądź wystająca klatkę piersiowa lub mostek klatki,

Należy ustawić dziecko tyłem do siebie i obserwować przy powolnym skłonie dziecka w przód czy poziom pleców po obu stronach kręgosłupa jest równy.
Jeśli stwierdzicie Państwo niepokojące objawy w powyższych testach wówczas zapraszamy do naszego ośrodka na konsultacje lekarską.

 1. W okresie niemowlęcym najlepiej, gdy niemowlę skończy 3 miesiące, wówczas dokładnie jesteśmy w stanie stwierdzić prawidłowość rozwoju dziecka, poprzez badanie neuro-kinezjologiczne wg Vojty.
 2. W wieku przedszkolnym 2-3 rok życia , wówczas oceniamy prawidłowość chodu i rozwój kończyn dolnych zwłaszcza stóp i kolan.
 3. W wieku szkolnym 7-9 lat gdy dziecko jest przed okresem przyspieszonego wzrostu pokwitaniowego.

Tak – obecnie w naszym ośrodku dysponujemy odpowiednią, udokumentowaną metodą leczenia na 830 dzieciach- metodą na zatrzymanie i poprawę skoliozy .

 1. Szczegółowe badanie z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia orthometru.
 2. Jeśli potrzeba diagnozujemy skoliozę z wykorzystaniem RTG
 3. Leczenia 1x w tygodniu indywidualną fizjoterapią 1 na 1 , z wykorzystaniem europejskich metod Dobomed, Schrott, Seas, wzbogaconych o naszą metodę wg koncepcji ROK – równowagi odruchowej kręgosłupa
 4. Zastosowanie innowacyjnego urządzenia – grawitacyjnego korektora skolioz GraviSpine opatentowanego i opracowanego przez dr n med. Marka Kluszczyńskiego.
 5. Zalecenia ćwiczeń do wykonywania w domu
 6. Zastosowanie w razie potrzeby gorsetu ortopedycznego wg Chenaux, robionego na miejscu w pracowni ortopedycznej we współpracy z zakładem ortopedycznym. Gorset jest zlecany na refundację z NFZ -u .
 1. Wizyta lekarska u dr Kluszczyńskiego – czas oczekiwania max. do 3 tygodni.
 2. Zabiegi rehabilitacyjne ustalane max do 3 tygodni. ( również możliwe w sobotę)

Tak oferujemy turnusy , szczególnie polecamy w przypadku zaawansowanych przypadków skoliozy w okresie szybkiego wzrostu, 2-3 tygodniowe pobyty wraz z pogłębioną diagnostyką. Pobyt możliwy z rodzicem, w oparciu o współpracę z komfortowym hotelem oddalonym o 400 metrów od ośrodka.

Więcej informacji w rejestracji.