February 21, 2023

15.02.2023 roku w naszej placówce w Kłobucku, rozpoczął się cykl szkoleń firmy M&J CORPORATION SP. z o. o.

M&J CORPORATION SP. z o.o. jest firmą działającą głównie na polu ortopedycznym. Ich główna siedziba mieści się w Szałszy koło Gliwic. Są w Polsce jedynym dystrybutorem ortoz amerykańskiej firmy CASCADE, wykonującej dynamiczne ortozy DAFO dla dzieci. Zajmują się również m.in. doborem i sprzedażą obuwia specjalistycznego do ortoz firm Biomedica i Schein, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Ortozy DAFO CASCADE dedykowane są pacjentom z dysfunkcjami w obrębie stawu skokowego, z nieprawidłowościami we wzorcu chodu, których nieprawidłowe ustawienie stopy nie może być skorygowane manualnie.


Linia odlewowa charakteryzuje się szerokim wachlarzem modeli o różnej budowie, grubości materiału oraz sposobie działania, a ponad to do każdej z tych ortoz jest tworzona indywidualna optymalizacja pod każdego pacjenta. Każde ortezy odlewowe, wykonywane są na podstawie skanu negatywu z gipsu żywicznego.

Linia JumpStart przeznaczona dla mniejszych pacjentów, głównie
z obniżonym napięciem mięśniowym. Dobrze sprawdza się w przypadku korekcji ustawienia stawu skokowego u dzieci bez dysfunkcji neurologicznych. Tę linię ogranicza rozmiar stopy, nie może przekraczać rozmiaru 35. Ortozy JumpStart nie wymagają wykonywania odlewu gipsowego i są łatwe w dopasowaniu.

Ortozy DAFO CASCADE:

  • Charakteryzują się wyjątkową elastycznością i lekkością, co pozwala na zachowanie swobody, swobodną aktywność oraz naukę samodzielnej lokomocji
  • Utrzymują ustawienie stopy i kostki w najlepszej możliwej pozycji funkcjonalnej
  • Zapewniają odpowiedni stopień stabilizacji
  • Wzmacniają kontrolę mimowolnych ruchów pacjenta
  • Utrzymują bądź zwiększają zakres ruchomości w stawie

Leave a comment